Zdjęcia

Atopowe zapalenie skóry - informacje, forum, pomoc
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Info.png Pierwszy raz na naszej stronie? Zobacz podstawowe wiadomości na temat AZS.

Nie diagnozuj się samodzielnie. Jeżeli chcesz wiedzieć czy masz AZS czy nie, skonsultuj się z lekarzem.

Spis treści

[edytuj] Jak robić zdjęcia skóry

Zanim wyślesz tu zdjęcia, przejrzyj poradnik jak robić zdjęcia skóry.

[edytuj] Zdjęcia pochodzące od użytkowników forum

[edytuj] JB

Taka wysypka utrzymuje sie u mojego syna od urodzenia bez przerwy. Podobno na 100% AZS.

[edytuj] Plamki u niemowlęcia

Zdjęcia 2-miesięcznego Krzysia z jego pierwszymi problemami skórnymi na buzi. Wtedy jeszcze nie stwierdzono u niego żadnej konkretnej choroby, było jednak podejrzenie o AZS.

Poniżej są zdjęcia Krzysia z lutego 2006, dziecko ma 6 miesięcy.

Alergolog stwierdziła, że powyższe zmiany wcale nie świadczą o AZS (gdyż nie wykryto czynnika alergicznego w testach z krwi). Mały ponoć ma ektodermalną skazę, czyli bardzo wysuszoną skórę wymagającą wyjątkowej pielęgnacji. Zalecono kurację Elidelem oraz jakimś kremem pielęgnacyjnym do suchej skóry. Co do kremu/oliwki nie było konkretnych wskazówek, gdyż każdy może inaczej na nie zareagować i należy samemu przetestować preparaty. WNIOSEK: zarówno w przypadku skazy ektodermalnej jak i AZS zalecenia lekarskie są bardzo podobne.

Tak wygląda buzia Krzysia po 2-dniowej kuracji Elidelem i Topialyse. Uszka co prawda nie widać, ale skórka pod nim również się zagoiła. Niestety nie udało się całkowicie wyeliminować plam na szyi i w zgięciach kolan.

Obecnie Krzyś ma 3 latka, plamki zniknęły. Ma od czasu do czasu małe czerwone szorstkie plamki na łydce.

[edytuj] Osoba dorosła

Poniżej umiarkowane zmiany atopowe u osoby dorosłej. Alergen nieznany - nie wystąpiła żadna zmiana diety czy otoczenia. Leczenie wewnętrzne: leki przeciwhistaminowe. Leczenie zewnętrzne: maść cholesterolowa z hydrokortyzonem, krem na lekobazie z acidi borici, emolienty, sterydy (Elosone, Elocom, Laticort), Elidel. Zmiany częściowo zaleczone.

[edytuj] Stopy (infekcja)

Dodatkowe objawy niewidoczne na zdjęciu: utrzymujący się silny obrzęk stóp, kostek oraz podudzi. Efekt: praktycznie niemożność wychodzenia z domu.

Stopy z infekcją skóry. Stan lepszy lub gorszy utrzymywał się przez ok. 2 lata. Pierwszy pobyt w szpitalu: leczenie sterydami, mocnymi, ale kiepska organizacja szpitala spowodowowała nieregularność w smarowaniu. Po powrocie ze szpitala nawrót.

Drugi pobyt w szpitalu: leczenie mieszkanką sterydu i antybiotyku, zaaplikowanego na całe stopy. Stopy były dwa razy na dobę smarowane grubą warstwą maści robionej (antybiotyk+steryd) i owijane płótnem. I tak przez całe 2 tygodnie, czyli razem 28 smarowań, a raczej pływania w maści. Efekt: zaleczenie infekcji. Jednie na lewej (gorszej) stopie zostało jedno miejsce które ma tendencję do "paprania się", na szczęście daje się opanować przy pomocy Protopiku i sterydów.

Może dam zdjęcia zaleczonych stóp, ale nie mam pojęcia kiedy

[edytuj] Buzia i szyja 3,5 letniego dziecka

Zdjęcia zrobione rano, zaraz po obudzeniu.

[edytuj] Zmiany na rękach - osoba dorosła


[edytuj] Zmiany u dziecka 1,5-rocznego

[edytuj] Iwa22

[edytuj] Zmiany na rękach, osoba dorosła

[edytuj] Emkacf

[edytuj] Linki zewnętrzne