Świerzbiączka guzkowa

Dyskusje na tematy nieujęte w innych forach. Atopowe zapalenie skóry u dorosłych.

Świerzbiączka guzkowa

Postprzez jane » N, 23 paź 2005, 14:26

Czy ktoś to miał albo może słyszał coś na ten temat? Mi się to przyplątało jakiś czas temu i ciężko to usunąć.Na całych podudziach i przedramionach mam liczne guzki w kolorze skóry. Teraz jak byłam w szpitalu, to zrobiono mi zabieg ciekłym azotem <krioterapia>, część guzków widzę, że schodzi, ale sporo jeszcze mam.
Może znacie sposób jak skutecznie się ich pozbyć??
Pozdrawiam wszystkich Atopków:)
Kochaj tak jakby nikt cię nie zranił.
Śpiewaj tak jakby nikt cię nie słyszał.
Ufaj tak jakby nikt cię nie zdradził.
Tańcz tak jakby nikt cię nie widział.
Żyj tak jakbyś nigdy nie miał umrzeć…
jane
Łapie bakcyla

Postprzez Elemental_ » N, 23 paź 2005, 14:32

ciekłym azotem raczej usuwa się wszelkiego rodzaju brodawki. skąd wiesz że to jest świerzbiączka ?
Elemental_
Moderator

Postprzez frigg » N, 23 paź 2005, 15:54

a czy swierzbiaczka to nie jest poprostu stara nazwa AZSu?
frigg
Siła spokoju

Postprzez Elemental_ » N, 23 paź 2005, 19:46

tak.
Elemental_
Moderator

Postprzez Zuba » Pn, 24 paź 2005, 09:09

Jane, ja też mam coś takiego. Jeden dermatolog uznał to za skutek uboczny długotrwałego AZSa a drugi za kurzajki i zaczęła wypalać azotem. Ale jest tego tyle, że powinnam całe łydki włożyć do ciekłego azotu. Skąd wiesz, że to nie kurzajki?
Zuba
Mod-emeryt

Postprzez wahwah » Pn, 24 paź 2005, 09:12

frigg napisał(a):a czy swierzbiaczka to nie jest poprostu stara nazwa AZSu?

Są 4 możliwości odpowiedzi:

Nie, nie jest.
Tak, nie jest.
Nie, jest.
Tak, jest.

Ja jestem za wersją nieprawidłową językowo, ale za to prawidłową logicznie: Nieprawda, że to nie jest stara nazwa AZSu. Innymi słowy: to jest stara nazwa AZSu. :wink:
wahwah
Administrator

Postprzez frigg » Pn, 24 paź 2005, 09:43

tak to bylo pyatnie na logike :)

wiec jesli zostalo uznane, ze nieprawda jest jakoby swierzbiaczka nie jest stara nazwa AZS czyli w efekcie jest stara nazwa, to czy swierzbiaczka guzkowata jest odmiana AZSu? bo z postu zuby wynika, ze to jakby 'skutek uboczny' AZSu, natomiast nazwa sugeruje, ze to odmiana AZSu
Ostatnio edytowano Pn, 24 paź 2005, 10:31 przez frigg, łącznie edytowano 1 raz
frigg
Siła spokoju

Postprzez aga_piet » Pn, 24 paź 2005, 09:49

Nie zapominajcie o słowie "guzkowa", takie chyba było pytanie, co nie? Nie o samą swierzbiączkę, która solo jest starą nazwą AZS-u. Świerzbiączka guzkowa - nazwa sugeruje, że jest to jakaś forma AZS-u objawiająca się dodatkowo GUZKAMI.
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Offfotopiki
aga_piet
Admin-emeryt

Postprzez jbd » Pn, 24 paź 2005, 14:07

a jak te guzki wyglądają ? mi sie cos takiego na powiekach zrobiło,myślałam ,że to może po sterydach...pojedyncze na szyi,ale te zniknęły same
jbd
Łapie bakcyla

Postprzez Ciuffcia » Pn, 24 paź 2005, 15:40

A jakiej wielkości są te guzki?
Ostatnio edytowano Śr, 28 gru 2005, 19:41 przez Ciuffcia, łącznie edytowano 1 raz
Ciuffcia
Łapie bakcyla

Postprzez jane » N, 30 paź 2005, 19:14

To, że jest to świerzbiączka guzkowa a nie kurzajki wiem stąd,iż kilku już dermatologów postawiło taką diagnozę. Wygląda to jak zwyczajny guz o średnicy nie większej niż 1cm w kolorze skóry. Czasem jak mnie śwędzi to niechcący zdrapie mi się czubek i wtedy wygląda to jak nadżerka. Kilku lekarzy mi już powiedziało, że to skutek długotrwałej i intensywnej atopii, ale w moim przypadku ma to też bardzo silny związek z psychiką, bo guzki wyskakują tylko wtedy jak się bardzo nakręcę. W sumie opanowały one przedramiona (ale tam mam raptem po 5 guzków na każde przedramię) i łydki, tu się ich troszkę namnożyło. Po potraktowaniu ich ciekłym azotem wszelki wypukłości znikają, teraz mi się wszystko zabliźnia i robią się strupki. 15 list. idę do kontorli. Oprócz tego chodzę jeszcze na PUVE co w sumie daje całkiem dobre efekty. Pytanie tylko czy trwałe...
Buziaki dla wszystkich Atopkow!!!
jane
Łapie bakcyla

Postprzez Brummig » N, 30 paź 2005, 21:31

Ja mam takie 3szt!!!
Moja pani dermatolog powiedziała mi, że to łagodna odmiana raka :roll:
tzn w miejscu drapania czy ubytku tkanki zaczynają się namnażac komórki i tworzą twardy guzek (grudkę). Oczywiście nie jest to ekspansywne i usuwa się wyłącznie ze względów kosmetycznych; mnie proponowano chirurgicznie.
Ww. pani doktor powiedziała mi również, że jak ktoś jest podatny, to mu nawet po ukąszeniu komara i rozdrapaniu narośnie :D
Tylko nie wiem, skąd świerzbiączka, bo to nie świerzbiące jest i w ogóle nie uciążliwe jest. Mam na udach.
Mój blog o szyciu i rękodziele
http://brummig.blox.pl/html
Brummig
Mędrzec miastowy

Postprzez rholna » N, 30 paź 2005, 21:42

Brummig napisał(a):Ja mam takie 3szt!!!
Moja pani dermatolog powiedziała mi, że to łagodna odmiana raka :roll:
tzn w miejscu drapania czy ubytku tkanki zaczynają się namnażac komórki i tworzą twardy guzek (grudkę). Oczywiście nie jest to ekspansywne i usuwa się wyłącznie ze względów kosmetycznych; mnie proponowano chirurgicznie.
Ww. pani doktor powiedziała mi również, że jak ktoś jest podatny, to mu nawet po ukąszeniu komara i rozdrapaniu narośnie :D
Tylko nie wiem, skąd świerzbiączka, bo to nie świerzbiące jest i w ogóle nie uciążliwe jest. Mam na udach.

No to mnie oświeciłaś, bo ja dostaję wścieklizny z powodu zagojonej, ale bardzo nierównej skóry na twarzy (oczywiscie to nie są jakieś guzki, ale po prostu wypukłości mniejsze lub większe) - większe nierówności z czasem zmieniają sie w pieprzyki. W najbliższym czasie idę do onkologa, bo mi co rusz pryszcz sie robi na jednym (jednym z ulubionych - takim nad ustami :( )......
Degeneratkowo - http://www.kobitkowo.pl - tylko dla zdegenerowanych kobiet. samcom wstęp wzbroniony!!!
rholna
Siła spokoju

Postprzez jane » N, 27 lis 2005, 21:25

Znacie jakieś skuteczne sposoby na pozbycie sie tych cholernych guzków, bo szczerze mówiąc, ja już tracę cierpliwość... :( Te potraktowane azotem nie wracają (pozostały jednak blizny), a nowe upodobały sobie inne miejsca na moich łydkach, przedramiownach, stopach i rączkach :( Chwilami mam już tego dosyc..To nie do pomyślenia, żeby żaden lekarz nie potrafił sobie dać z nimi rady...ech..:( Proszę o jakies rady.
Pozdr!
jane
Łapie bakcyla

Postprzez Brummig » N, 27 lis 2005, 22:36

Pdobno nie ma rady... modelki usuwają sobie chirurgicznie, ale podobno też zostaje blizenka.
Mój blog o szyciu i rękodziele
http://brummig.blox.pl/html
Brummig
Mędrzec miastowy

Następna strona

Powrót do Atopowe zapalenie skóry, forum ogólne