Swędzenie w uszach?

Alergeny, testy, diety, odczulanie.

Swędzenie w uszach?

Postprzez muttam » Pt, 9 maja 2008, 22:41

Witajcie!

Czy przy AZS normalnym objawem jest swędzenie w uszach? Pytam bo nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia na to co robi mój roczny syn. Czochra się po uszach tak jakby nie wiadomo co w nich miał. Żeby było mało poszłam z nim do laryngologa i ten powiedział, że uszy są czyste i on nic tam nie widzi, ale może profilaktycznie przeczyścić uszka. wsadził patyczek i wyciągnął prawie czystą watkę. Tymczasem objawy nie ustępują. Jak mały się targał za uszy, tak robi do tej pory. nie wiem czy to już jego przyzwyczajenie, czy na prawdę go tam coś męczy. jak ja przeżywałam wiosenne pyłki to męczyło mnie łzawienie z oczu, wysięk z nosa i świąd w uszach może to, to samo?

jeśli macie podobne spostrzeżenia to piszcie bo lekarze nie wiedzą skąd to.

mama natana
muttam
Pierwsze koty za płoty

Re: Swędzenie w uszach?

Postprzez Elemental_ » So, 10 maja 2008, 11:51

To nie jest normalny objaw dla azs.

Może jak zaczął się tam drapać szudrać czy jak to nazwać to może z tego powodu zaczęła mu się wysuszać skóra wew. ucha i przez to drapie się dalej ? To taka moim zdaniem jedna z możliwych hipotez ;).

Próbowałaś nawilżyć/natłuścić uszy ?

p.s. Przy azs częściej uszy "pękają" i wysuszają się na zew.
Elemental_
Moderator

Postprzez muttam » N, 11 maja 2008, 21:54

witaj!

Nie natłuszczałam ich, bo sądziłam, że jeśli woskowina wychodzi naturalnie +kąpiele w balneum są wystarczające. Małego zawsze zanurzam w wodzie tak, aby uszy były przykryte wodą i wówczas ona może swobodnie wpłynąć i wypłynąć z ucha. problem w tym, że nie ma żadnego medycznego widocznego potwierdzenia dla tego zachowania.

Tak jak wcześniej wspominałam, ja przy alergii pyłkowej odczuwałam swędzenie w uszach i zastanawiam się czy to nie to samo?
lekarze na moją diagnozę uśmiechają się i nie komentują jej. więc nie wiem czy jest tick, z którego on wyrośnie, czy coś innego. :(
A tak przy okazji to jakich kosmetyków używasz do pielęgnacji skóry z AZS i jakie ponosisz koszta?
ja dopiero wdrażam się w temat i szuka dobrych, i wydajnych kosmetyków, które pozwolą mi na korzystanie ok 2 miesięcy,a nie takich które musiałabym kupować co miesiąc. Bo jeśli koszta miałabym ponosić takie same jak teraz, to wychodzi to trochę dużo.

pozdrawiam

mama natana
muttam
Pierwsze koty za płoty

Postprzez LadyWhiteChocolate » N, 17 sie 2008, 23:52

Witaj.

Przy każdym zaostrzeniu swędzi mnie podniebienie i uszy wewnątrz. Targam się wtedy za uszy (odruchowo), co przynosi lekką ulgę, ew. pocieram mocno patyczkiem uszy w środku, co tylko pogarsza sprawę...
Polecam spróbować nasmarować lekko patyczek do ucha Alantanem (daje uchucie chłodu i minimalizuje otarcie przy ew. wciskaniu paluszków ucha).

Pozdrawiam, Lady White Chocolate.
LadyWhiteChocolate
Pierwsze koty za płoty

Postprzez ariadna » Pn, 18 sie 2008, 10:26

Mnie też niekiedy dotyka swędzenie uszu i podniebienia. Nie jest zbyt mocne, ale nietypowe i dokuczliwe. Uszy targam, nie drapię w środku, bo kto wie, co bym sobie zrobiła, a podniebienie traktuję ołówkiem :) i zaraz przestaje swędzieć.
Nie lubię poniedziałków
ariadna
Bywa na forum nie od dziś

Postprzez kropka_dg » So, 28 mar 2009, 23:19

Ołówkiem :P Krzywdy sobie nie zrób :P Też to miewam często. Szczególnie,kiedy mam katar. I na zewnątrzuszka mnie też swędzą czasami... I mam czerwone muszelki ;]
A ja nie mam zamiaru się poddać...
kropka_dg
Pisało się już o tym i o owym

Postprzez Orshi » So, 28 mar 2009, 23:55

To może być objaw alergii. Mnie czasami swędzi w uszach. Ostatnio miałam jedno zatkane, żadnego bólu, wycieku z ucha. Bez przerwy z patyczkiem w ręku chodziłam. Samo przerszło.
Jedeynie co udało mi się wyczytać na ten temat to mała wzmianka na wikipedii: alergia - objawy fizykalne
I know, the past will catch you up as you run faster,
I know, the last in line is always called a bastard,
I know, I know.
Orshi
Mędrzec wioskowy

Postprzez Kathi » Wt, 31 mar 2009, 21:00

Moja córka oprócz tego, że ma straszne skazy, to teraz jeszcze rany w uszach doszły. Wydrapała je sobie, bo mówi, że ją w uszach swedzi, za uszami i na głowie też.
Kathi

Postprzez kropka_dg » So, 11 kwi 2009, 17:10

Mnie też swędzi głowa... Kup córeczce jakiś szampon... Physiogel albo ten z kotkiem... Może przejdzie....
A ja nie mam zamiaru się poddać...
kropka_dg

Postprzez pulpa » N, 12 kwi 2009, 00:25

Ktoś wyżej napisał, że swędzenie w uszach nie jest normalnym objawem azs. Może samego azs nie, ale kto z nas ma "tylko" azs? Swędzenie w uszach jest typowym objawem alergicznym, tak jak swędzenie oczu (czy raczej powiek), nosa, drapanie w gardle itd. Alergeny mają łatwy dostęp do wnętrza ucha.

Edit: szampon?? sądzisz, że nie ma?
Moje laboratorium: Babydream (baza), mocznik, kwas laktobionowy, kwas hialuronowy, olej canola/Tamanu/z pachnotki/konopny/czarnuszkowy, lukrecja, B3; gotowce: Protopic, balsam Pharmaceris AT
pulpa
Bywa na forum nie od dziś

Postprzez Joaska » Pn, 13 kwi 2009, 21:32

Moją Asię (3 latkę) często swędzi, sama drapie, każe sobie drapać, najlepiej patyczkiem, też próbowałam leciutko nawilżyć patyczek balsamem emolium i przesmarować uszko - nie biorę odpowiedzialności za skutki medyczne, bo sama to wymyśliłam, ale nic złego się nie stało.
Joaska
Łapie bakcyla

Postprzez PannaMarianna » Wt, 12 maja 2009, 09:34

Mnie znów uszy strasznie swędzą, jak tylko zjem coś, na co mam uczulenie np. jabłko, banan i wiele wiele innych :( A w tym roku swędzą mnie nawet bez jedzenia, wystarczają fruwające wszędzie pyłki...Do tego swędzi jeszcze gardło i nos. Trę więc te uszy ile sie da, jak nikt nie słyszy to chrumkam sobie, bo w ten sposób drapię się od wewnątrz w gardło i właśnie trochę w uszy :lol: Polecam wszystkim mamom maluszków - moja córka myśli wtedy że dla zabawy udaję Świnkę Peppę :lol:
PannaMarianna
Pierwsze koty za płoty

Postprzez makrofag » Śr, 24 cze 2009, 13:31

U mnie też występuje swędzenie w uszach, często połączone ze swędzeniem oczu, gardła, nosa, dróg oddechowych :niesmak2: Uszy przeważnie swędzą w środku więc albo drapię palcami albo patyczkami do uszu... choć i tak ciężko sięgnąć do końca :) a wszystko to w sezonie pylenia, zimą nie mam z tym problemu. Podniebienie z kolei swędzi po niektórych owocach, jak np. awokado. Skóra twarzy (pod oczami, policzki, okolice uszu) i głowy swędzi bardzo często i nawet już nie staram się ogarnąć czy na co to alergia i czy w ogóle :krolik:
makrofag

Postprzez lenka86r » Wt, 1 wrz 2009, 15:46

Jak najbardziej przy AZS swędzą uszy niestety m,nie środku i za uszami :( przy drapaniu powstają rany i łuszczy się skóra :twisted:
lenka86r
Łapie bakcyla

Powrót do Alergie: alergeny, testy, diety